Cezvede Bol Köpüklü Türk Kahvesi Tarifi ve Yapımı

Cezvede bol köpüklü Türk kahvesi yapımı ve tarifi ile artık siz de bol köpüklü kahveler yapabilirsiniz. Bol köpüklü Türk Kahvesi tarifi için aşağı kaydırın! 


Uzmanından Bol Köpüklü Türk Kahvesi Tarifi  Türk kahvesi… 40 yıllık hatırların tescilli içeceği ile ilgili söyleyeceklerimiz bitmez. Ama biz bugün en kolay haliyle Türk kahvesi yapımından bahsedeceğiz. Öncesinde Türk kahvesinin hikâyesini okumak isteyenleri buraya alalım.


Cezvede Bol Köpüklü Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?  Son dönemde çıkan elektrikli cezveler ile birlikte hızlıca Türk kahvesi yapabiliyoruz. Ama cezvede Türk kahvesi yapmanın da keyfi ayrı oluyor diyenlerin sayısı da az değil. En basit haliyle, kolay, geleneksel cezvede Türk kahvesi nasıl yapılır gelin bizden öğrenin. Bu arada tariften önce bahsetmek istediğimiz noktalar var. Taze kavrulmuş ve kaliteli çekirdeklerden oluşması yapacağınız Türk kahvesinin lezzetli olmasını sağlayacaktır. FitoCoffee olarak Arabica kahve çekirdeklerini kavurarak elde ettiğimiz FitoCoffee Türk Kahvesi’ni özenle kavuruyor ve öğütüyor, aroma ve tazeliğini hep koruyoruz Arabica dedik ama nedir bu Arabica? Arabica, yüksek rakımda yetişen, üretimi zahmetli, ağızda bıraktığı tat ve lezzet açısından diğer kahve çekirdeklerinden çok daha üstün olan bir çekirdek türüdür. FitoCoffee Türk Kahvesi’nde ise sadece Arabica çekirdekleri ile öğütülmüş kahve yer alır.Şimdi tarif zamanı! FitoCoffee Türk Kahvesi ile enfes ve kolay Türk kahvesi yapımı şöyle: Cezve içerisine ilk önce kahve, sonra isteniyor ise şeker ve üzerine su sıralaması takip edilerek Türk kahvenizi pişirme ön hazırlığını yapın. Cezveye her fincan için 2 çay kaşığı FitoCoffee Türk Kahvesi ve dilediğiniz kadar şeker ekleyin. Ardından her fincan için 1 Türk kahvesi fincanı soğuk içme suyu koyun. Kahveyi (ve eklediyseniz şekeri) su ile iyice ıslanacak ve çözünecek şekilde karıştırın. Cezveyi kısık ateşte üzerinde köpük oluşuncaya kadar kaynama derecesine yaklaşmasını gözleyin. Kaynamaya başlamadan önce kısık ateşten alarak üst tabakada kabaran kahve köpüğünü fincanlara eşit miktarda pay edin. Cezvede kalan kahveyi bir taşım daha kaynatın ve sonra fincanlara paylaştırın. Kahvemiz hazır! Yanına suyumuzu da koyduk ama ikramsız olmaz. Geleneklerimizde kahvenin yanına mutlaka bir ikram konulur.

1 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör