Yeni Trend Filtre Kahve!

Filtre kahve popülerliğini hazır kahvelerin rağbet görmeyi bırakıp, 2. nesil kahve dükkanlarının açılmasıyla kazanmıştır. 3. nesil kahvecilikle beraber hemen hemen her kahve severin göz bebeği olmuştur ve hem ofislerde, iş merkezlerinde hem de evlerde yerini almıştır.

Filtre kahve, kullanılan metoduna uygun olarak öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak suyla buluşturulup demlenmesiyle elde edilen kahve çeşididir. Filtre kahve denmesinin sebebi demlenen kahvenin kağıt ya da metal filtreden süzülerek posasından ayrılması ve hazır hale gelmesidir. Süzülmesi sayesinde diğer kahve çeşitlerinden daha berrak ve akışkan bir kıvamı vardır.


Öncelikle sitenizi yayınlayın sonra direkt olarak canlı sitenizin masaüstü veya mobil sürümünden giriş yapın. Blogunuzun yönetici haklarına sahip olabilmek için Wix hesabınızla giriş yaptığınıza emin olun.

Filtre Kahve Nerdir?Coğrafya fark etmeksizin dünyanın her yerinde keyifle tüketilen bir içecek olan kahve, adeta bambaşka kültürlere sahip medeniyetlerin ortak noktası. Tarih boyunca dünyanın her yerinde iz bırakmak isteyen bir gezginmişcesine kıtaları aşan bu lezzetli içeceğin ortaya çıkışı 600 yıl öncesine dayanıyor. İlk olarak Habeşistan’da (Etiyopya) keşfedildiği tahmin edilen kahve, Yemen’e ulaşarak önce Arap yarımadasını daha sonra ise İstanbul’dan geçerek Avrupa’yı etkisi altına almış. Günümüze gelindiğinde ise kahve, geçmişindeki bu meşakkatli yolculuğun hakkını verecek bir üne sahip. En koyu sohbetlerin eşlikçisi, en uzun gecelerin sadık dostu olan bu lezzetli içecek, farklı kültürlere özgü pişirme metotlarıyla soframıza taşınıyor. Kahve çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden biri ise filtre kahve olarak öne çıkıyor. Peki, bu lezzetli içeceğin en sade hallerinden biri olan filtre kahve nasıl yapılır? Filtre kahve, kullanılan metoduna uygun olarak öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak suyla buluşturulup demlenmesiyle elde edilen kahve çeşididir. Filtre kahve denmesinin sebebi demlenen kahvenin kağıt ya da metal filtreden süzülerek posasından ayrılması ve hazır hale gelmesidir. Süzülmesi sayesinde diğer kahve çeşitlerinden daha berrak ve akışkan bir kıvamı vardır.

1 görüntüleme0 yorum